Czym kierować się przy wyborze karmy dla psa chorego?

Czasami może się zdarzyć tak, że Twój pies zachoruje. Warto wiedzieć jak działać w takim wypadku, bowiem fundamentalna sprawa w takich przypadkach, to odpowiednia karma będzie odgrywała kluczową rolę, aby psiak mógł jak najszybciej wracać do zdrowia. Właśnie z tego powodu powinieneś wiedzieć w jaki sposób wybierać najlepszej jakości karmy dla swojego psa, bowiem to z pewnością odbije się na jego lepszym samopoczuciu.

Jaka dieta w przypadku chorób?
Jeśli chodzi o jakiekolwiek schorzenia układu pokarmowego, to zdecydowanie najbezpieczniejsza wydaje się być dieta mięsno-ryżowa. Czyli mamy tutaj do czynienia z niezbyt tłustymi wariantami gotowanego mięsa i kleikami ryżowymi. Jest to bardzo pożywne, a jednocześnie nie obciąża układu pokarmowego psa. Warto tutaj wspomnieć o właściwościach samego kleiku ryżowego, który działa w sposób osłonowy na żołądek. Dodatkowo jest ro świetne źródło wartościowej energii i znacznie przyśpiesza rekonwalescencję. Dzieje się tak dlatego, że przy problemach z przewodem pokarmowym najczęściej dochodzi do odwodnienia organizmu zwierzaka, więc węglowodany zawarte w kleiku ryżowym są dla niego wręcz zbawienne.

Jakie karmy najlepiej jest wybierać?
Przede wszystkim skupmy się na specjalistycznych karmach weterynaryjnych. One są dedykowane dla zwierząt, które borykają się z problemami trawiennymi. Warto tutaj zwrócić uwagę przede wszystkim na producentów takich jak Royal Canin Canine Sensitivity Control, czy też Royal Canin Canine Hypoallergenic. Są to bardzo dobre produkty, które chętnie polecają kolejne osoby. Dzięki temu można bardzo pomóc swojemu psu i zadbać o jego szybszy powrót do zdrowia. Na pewno należy wystrzegać się wszystkich produktów, co do których pochodzenia nie masz pewności, bowiem to się może źle skończyć dla Twojego pupila. Pamiętaj również, aby w przypadku problemów z żołądkiem nie podawać psu żadnych ciężkostrawnych produktów, bowiem możesz jedynie pogorszyć cała sprawę. Najlepiej w takiej sytuacji jest się po prostu skontaktować z lekarzem weterynarii, który da dokładne zalecenia co do dalszego leczenia psiaka.

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Na naszej stronie dowiesz się jakie są choroby występujące u psa oraz porady jak troszczyć się o psa m.in czym się kierować przy wyborze karmy dla chorego psa. Zapraszamy do czytania

Royal canin - karma dla psów