Jak przewozić zwierzęta przy pomoc transportu publicznego?

Wakacje trwają w najlepsze, a kolejne osoby wyjeżdżają za granicę na zasłużony wypoczynek. Nie każdy ma ten komfort, aby podróżować własnym środkiem transportu i dlatego też chcemy udzielić kilku porad w jaki sposób podróżować ze zwierzętami, kiedy mamy do czynienia z komunikacją publiczną. Zobaczmy więc, jak to wygląda w poszczególnych środkach transportu.

Autokary
Nie sposób jest wymienić wszystkich przewoźników oraz zasad, które u nich panują, więc skupimy się na tym, aby wymienić przynajmniej te najważniejsze zasady. Weźmiemy więc pod uwagę przede wszystkim tych największych. Zaczniemy od Polskiego Busa, który obecnie jest jednym z największych i najtańszych przewoźnikiem w kraju, który łączy ze sobą największe miasta. W regulaminie możemy wyczytać, że jakiekolwiek przewożenie zwierząt jest surowo zabronione. Jedyne wyjątki jakie są dopuszczalne, to psy przewodniki. Należy przy tym mieć przy sobie odpowiedni certyfikat, który potwierdza konieczność posiadania psa przewodnika. Takie zwierzę musi mieć wykonane wszystkie szczepienia, jak również odpowiednią uprząż.

Zupełnie inaczej wygląda to w PKS Polonus, gdzie jest dopuszczalne przewożenie w autobusach zwierząt domowych. Jednakże wszystko musi odbywać się zgodnie z prawem, więc pasażer jest zobowiązany do przestrzegania kilku ważnych zasad. Przede wszystkim zapewnić zwierzakowi odpowiednie ulokowanie. Powierzchnia powinna być odpowiednio dobrana celem utrzymania odpowiedniej higieny. Oczywiście nie można zapominać o tym, że podczas dłuższej podróży zwierzęta muszą mieć zapewnione jedzenie i pokarm. Dodatkowo należy mieć na względzie, że nie można przewozić zwierząt jadowitych i takich, które mogłyby w jakikolwiek sposób zagrażać życiu lub zdrowi innych pasażerów.

Regulamin to podstawa
Zawsze radzimy zapoznać się ze szczegółowym regulaminem, ponieważ to właśnie tam dany przewoźnik dokładnie określa najważniejsze zasady dotyczące przewozu zwierząt w jego pojazdach. Dzięki temu unikniesz wszelkich nieporozumień i będziesz doskonale zdawał sobie sprawę z tego, kiedy te zwierzęta można przewozić, a gdzie lepiej jest poszukać innego przewoźnika. 

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Na naszej stronie dowiesz się jakie są choroby występujące u psa oraz porady jak troszczyć się o psa m.in czym się kierować przy wyborze karmy dla chorego psa. Zapraszamy do czytania

Royal canin - karma dla psów