Suche karmy weterynaryjne, a mokre karmy weterynaryjne

Na rynku nie brakuje różnego rodzaju karm dla psów, więc z pewnością jest z czego wybierać. Niemniej jednak, początkujących właścicieli psów może zainteresować określenie suche i mokre karmy weterynaryjne. Co to dokładnie jest i czym one się od siebie różnią? Warto wiedzieć, bo różnice są dość istotne i na pewno będą miały wpływ na zdrowie pupila.
Przede wszystkim główną różnicą jest tutaj zawartość wody w pożywieniu, co wpływa również na ilość składników odżywczych w danej karmie. Suche karmy mają więcej witamin, więc należy ich podawać psom mniej. Jednakże należy także podkreślić, że karmienie psa karmą z puszki również daje wiele korzyści. Takie pokarmy także są wartościowe i bardzo dobrze zbilansowane.

Suche karmy

PETVITA Junior Medium Lamb
Jest to jedna z lepszych propozycji dla szczeniąt średnich ras. Nie zawiera glutenu i posiada bardzo dobry bilans witaminowy, co nie jest bez znaczenia dla Twojego psa. Cała karma oparta jest na mięsie z jagnięciny, a więc pies z pewnością polubi i będzie jeszcze sprawniejszy. To ważne, bowiem zbilansowane karmy mają obliczone porcje składników odżywczych.

BRIT Care Puppy Lamb & Rice
Jest to kolejna propozycja na naszej liście, która także jest godna uwagi o smaku jagnięciny z ryżem. Zawiera wszystkie najpotrzebniejsze witaminy i mikroelementy, dzięki którym Twój pies będzie znacznie zdrowszy.

Mokre karmy dla psa

ROYAL CANIN West Highland White Terrier
Jest to karma przeznaczona dla psów rasy Terrier i obecnie jedna z najlepszych w swojej klasie. Z pewnością się nie zawiedziesz. Został tutaj położony nacisk na najważniejsze witamin i składniki odżywcze, które nie są bez znaczenia dla każdego psiaka. Odpowiadają za prawidłowy wzrost włosa, lśniącą sierść, jak również prawidłowy rozwój.

ROYAL CANIN Maxi Starter Mother & Babydog
W tym wypadku mamy do czynienia z karma przeznaczoną dla ciężarnych suk, jak również i karmiących oraz młodych szczeniąt. Wysokiej jakości zbilansowany produkt, który z pewnością zaspokoi zapotrzebowanie na witaminy i minerały.
Pamiętaj, aby zawsze dla swojego psa wybierać wszystko co najlepsze, bowiem on również potrzebuje uwagi i czasu. 

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Na naszej stronie dowiesz się jakie są choroby występujące u psa oraz porady jak troszczyć się o psa m.in czym się kierować przy wyborze karmy dla chorego psa. Zapraszamy do czytania

Royal canin - karma dla psów